Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801

Profil ogólnoakademicki

Specjalności - I stopień: (wybór od 4 semestru studiów) Specjalności - II stopień: (wybór nastąpi od 2 semestru studiów) Informacje o kierunku
Kierunek Ekonomia posiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia na poziomie zawodowym i magisterskim - wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Ekonomia to ludzkie emocje wyrażone w liczbach

Współczesny świat to 7,19 mld ludzi, tworzących blisko 100 mln organizacji i 6 tys. narodów według języka, którym się posługują. Wśród nich Polska – w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem wzrostu gospodarczego, aspirująca do grupy G20.

Podczas, gdy najpotężniejsze umysły naszej planety pracują nad skutecznymi mechanizmami funkcjonowania trudnego i niestabilnego globalnego rynku, Ty wykorzystując nową wiedzę, własną nietuzinkowość i odwagę w podejmowaniu decyzji, masz szansę wkrótce do nich dołączyć – tworzyć wartość dodaną lokalnej ekonomii.

Dziś, być może nie wiesz dokładnie, czym jest wartość dodana, G20 czy asymetria informacji. Nasi wykładowcy mówią o tym z pasją już na pierwszym roku studiów. Odtąd te i wiele innych pojęć staną się bazą Twojego słownika profesjonalisty, a zagadnienia gospodarcze, które znasz z prasy i telewizji, nabiorą nowego, ważnego wymiaru.

Nasza kadra naukowa i praktycy, pracujący ze studentami kierunku Ekonomia Uniwersytetu Szczecińskiego, to wysoko cenieni w regionie, kraju i Europie specjaliści. Lubimy i potrafimy dzielić się wiedzą, dokładając przy tym wielu starań, byś dołączył/dołączyła do grona osób, mających aktywny wpływ na rozwój Polski. Jak to osiągniemy?

Poprzez wspólne zaangażowanie. Ekonomia bowiem, to poszukiwanie odpowiedzi i rozwiązań bieżących i przyszłych problemów dynamicznej gospodarki kraju i świata. Jest przy tym we wszystkim, co nas na co dzień otacza. Czy wiesz, że fakt zmiany stanu cywilnego to… ekonomia. Mało tego. Wyobraź sobie, że jesteś zwycięzcą programu „Mam talent” – tak, to także ekonomia. Wszystko to ma wpływ na finalny wynik gospodarczy. Rozpatrujemy go w skali mikro i marko. Do Ciebie należy decyzja, w który obszar zaangażujesz się zawodowo po ukończeniu naszych studiów.

Studiowanie ekonomii daje szerokie możliwości rozwoju i pozwala osiągnąć satysfakcjonującą pozycję zawodową, zarówno w organizacjach prywatnych jak i publicznych. Kierunek przygotowuje także gruntownie młodych przedsiębiorców, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studiując ekonomię otwierasz drzwi do kariery najszerzej, jak to możliwe. Zapraszamy. Dołącz do ambitnych – aplikuj online.Jak do nas trafić


mapa wneiz