Zeszyty naukowe

Seria „Trends in the World Economy" (numer ISSN 2081-4046) powstaje w Katedrze Handlu Zagranicznego i Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i wydawana jest przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pierwszy numer został opublikowany w 2009 roku, a kolejne ukazywały się w cyklu jeden zeszyt rocznie. Każdy kolejny tom, niezależnie od tytułu serii, ma oryginalny tytuł.

Celem serii jest prezentacja najważniejszych zjawisk zachodzących w gospodarce światowej, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji Polski. Autorami tekstów są pracownicy naukowi uczelni wyższych Szczecina, a także innych krajowych i zagranicznych ośrodków akademickich.

Seria wydawnicza TWE ukazuje się w języku angielskim (dodatkowo – zamieszczane są tytuły poszczególnych części i streszczenie w j. polskim). Wersja drukowana jest wersją pierwotną. Od numeru szóstego, który został opublikowany w 2014 roku, kolejne tomy są również w pełni dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej WNEiZ.

Czasopismo jest również dostępne na stronie internetowej bazy czasopism BazEkon.

Redakcja naukowa:

prof. zw. dr hab. Jerzy Dudziński
tel. +48 91 444 2076
dr hab. prof. US Halina Nakonieczna-Kisiel
tel. +48 91 444 2089
dr Jarosław Narękiewicz
tel. +48 91 444 2088
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres korespondencyjny redakcji:

Seria Wydawnicza „TWE", pokój 434
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Uniwersytet Szczeciński
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin Polska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

adres strony internetowej: www.wneiz.pl/twe